Ośrodek Radość w Warszawie | O nas
15544
page-template-default,page,page-id-15544,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-16.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

O nas

Ośrodek Radość

Ośrodek w Warszawie-Radości jest dla polskich baptystów wyjątkowym miejscem. Służy Kościołowi już od lat 20. poprzedniego stulecia. Najpierw była to nieduża willa, którą nazwano Betel. To tutaj odbywały się kolejne sobory Kościoła, kursy teologiczne, kursy nauczycieli szkółek niedzielnych. Było to również miejsce wakacyjnych spotkań dzieci i młodzieży. W późnych latach 80. podjęto decyzję o wybudowaniu dużego kompleksu przede wszystkim dla celów edukacji kadry, z budynkiem kolonijnym, seminarium, kaplicą i blokiem mieszkalnym dla pracowników. Prace budowlane trwały etapami do połowy lat 90.

 

Również dziś Ośrodek Radość służy naszemu (i nie tylko) Kościołowi w najważniejszych chwilach i wydarzeniach. To tutaj odbywają się ogólnopolskie konferencje kościelne, kaznodziejskie, młodzieżowe i kobiece. W tym miejscu swoją siedzibę ma także Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne, kancelaria Rady Kościoła i pomieszczenia Wydawnictwa Słowo Prawdy.